1
Січень 2022року
запитання – відповідь

Який висновок експертизи потрібний, щоб отримати дозвіл на вантажно-розвантажувальні роботи

На ваші запитання відповідає Володимир Шапінський,
експерт із охорони праці, Київ 

Щоб отримати дозвіл на вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів, висновок експертизи якого обладнання потрібно надати разом із заявою?

Експлуатуєте машини на підставі декларації, наприклад тільки навантажувачі? У такому разі до заяви на одержання дозволу на роботи підвищеної небезпеки додайте тільки висновок експертизи щодо стану охорони праці й безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час таких робіт.

Експлуатуєте машини й механізми на підставі дозволу, які належать, наприклад, до пункту 7 групи А Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 03.02.2021 № 77? Тоді висновків експертизи має бути два:

  • на виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки — щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.