Що нового
21 січня
Як знизити травмування працівників в умовах воєнного стану
В умовах воєнного стану питання безпеки працівників набуває особливої актуальності. Роботодавець не лише відповідає за створення належних умов праці, але й має дотримуватись ряду профілактичних заходів, спрямованих на уникнення або мінімізацію наслідків потенційних небезпек. Такі дії допомагають забезпечити конституційні права працівників навіть у складних умовах, коли обставини швидко змінюються.
Основними заходами щодо запобігання нещасним випадкам внаслідок ведення бойових дій під час виконання працівниками трудових обов’язків є:
- проведення інструктажів для працівників щодо заходів безпеки під час повітряної тривоги;
- забезпечення дієвого контролю за неухильним виконанням працівниками заходів, передбачених у разі отримання сигналу «Повітряна тривога»;
- проведення навчання щодо надання першої домедичної допомоги потерпілим внаслідок ведення бойових дій;
- забезпечення безоплатно засобами індивідуального захисту (спеціальним одягом, взуттям тощо) за встановленими нормами (наказ Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 № 1804).
Враховуючи реальність можливих ризиків для працівників, роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати певні засоби індивідуального захисту, зокрема, бронежилети, захисні каски, протигази тощо.
Реалізація цих заходів є важливим кроком для збереження життя та здоров’я працівників, а також забезпечення стабільної роботи підприємств у складних умовах.
Джерело: ПФУ
20 січня
Реформа МСЕК: Оновлено картки адмінпослуг соціального характеру
Із 1 січня 2025 року замість застарілої МСЕК працює нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. Мінсоцполітики комплексно переглянуло та наказом від 14.01.2025 № 10-Н (далі — Наказ) затвердило нові типові інформаційні картки адміністративних послуг соціального характеру.
Ліквідація МСЕК: визначено перелік закладів з експертними командами
Наказ затверджує 76 типових інформаційних карток. Так, актуалізовано 43 картки, раніше затверджених наказом Мінсоцполітики від 30.10.2023 № 413-Н, зокрема 18 — у контексті змін реформи МСЕК.
Серед карток — оновлена типова інформаційна картка адмінпослуги «Видача направлення на забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій осіб».
Раніше для того щоб надати таку послугу, центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) приймали виключно паперові документи, які потім передавали до територіальних відділень Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Відтепер дані одразу вноситимуться в Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС).
Алгоритм дій реєстрації заяви про забезпечення засобом реабілітації в ЄІССС один і той самий як для працівників ЦНАП, так і для працівників органів соціального захисту населення.
Джерело: Мінсоцполітики
17 січня
Пенсійне та страхове забезпечення працівників вугільної галузі, які постраждали внаслідок нещасного випадку
Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на своєму засіданні розглянув питання щодо пенсійного та страхового забезпечення працівників вугільної галузі, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві. Ці питання викладені у законопроєкті № 12209 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю.
Страхові виплати у разі нещасного випадку збільшаться до 5 мінзарплат
Мета проєкту:
- забезпечити ефективну підтримку осіб, які частково або повністю втратили працездатність;
- створити правові засади для умов, за яких особа, що отримала травмування чи професійне захворювання, може повернути собі працездатність і фінансову незалежність. А у випадку, якщо це неможливо — надати таким особам достатнью і гідну підтримку.
- Нові механізми для працевлаштування осіб з інвалідністю: прийнято закон
- Як створити безпечні робочі місця для працівників з інвалідністю
- Як діяти, якщо на підприємстві стався нещасний випадок
- Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері здійснення державного гірничого нагляду
- Як працівнику з інвалідністю реалізувати права на неповний робочий час
Документ, зокрема, пропонує запровадити статус «працездатності» особи, при цьому статус «інвалідності» залишається без змін. Оцінка працездатності передбачатиме оцінювання впливу наявних функціональних обмежень особи на її здатність до трудової діяльності.
Крім того, пропонується підвищити ефективність фінансової підтримки шляхом запровадження нового виду підтримку у вигляді «реабілітаційних виплат». Право на отримання таких виплат матиме будь-яка застрахована особа, яка отримала складне ушкодження здоровʼя і яка за висновком лікарів потребує проходження більш тривалого лікування і реабілітації.
Відповідні зміни проєкт закону пропонує внести до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, Основ законодавства України про охорону здоров’я, Кодексу законів про працю України, Кримінально-виконавчого кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України.
Зараз документ готують до другого читання.
Джерело: ВРУ
16 січня
Роботодавцям пропонують розробити програму психосоціальної підтримки працівників
Законопроєкт № 12030 «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» прийнятий у другому читанні Верховною Радою України. Його мета — створити доступну, ефективну та злагоджену систему, яка працюватиме для всіх громадян країни.
Психосоціальна підтримка працівникам у воєнний час
Документ вносить зміни до низки нормативних документів, зокрема до Закону про охорону праці та Кодексу законів про працю України (КЗпП). Закон зобов’язує роботодавців розробити та впровадити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Нормативний акт закладає фундамент для майбутньої системи, у якій психічне здоров’я є пріоритетним і враховується в усіх сферах суспільного життя. В Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що Закон також встановлює визначення ключових понять, зокрема «послуга у сфері психічного здоров’я», «психічне здоров’я», «надавач послуг у цій сфері», «фахівці у сфері психічного здоров’я» та інших, що є важливими для ефективного правового регулювання галузі.
Для впровадження Закону готується низка урядових та галузевих нормативних актів, які деталізують його положення та вводять нові стандарти. Закон передбачає, що протягом року створять Національну комісію з питань психічного здоров’я — постійно діючий колегіальний орган у сфері управління КМУ. До її основних повноважень належатиме координація та нагляд за виконанням державної політики у сфері охорони психічного здоров’я.
Психіатричні огляди працівників у 2025 році
Слідкуйте за оновленнями, щоб дізнатися як запровадити програму психосоціальної підтримки на робочому місці.
Джерело: ВРУ
16 січня
Нові правила працевлаштування осіб з інвалідністю: Рада прийняла закон
Верховна Рада прийняла у ІІ читанні законопроєкт № 5344-д про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (далі — Закон).
Як отримати компенсацію за робоче місце для людини з інвалідністю
Документ:
► Створює можливості для працевлаштування осіб з інвалідністю та ветеранів. Закон, зокрема, розширить кількість робочих місць, які пропонуються особам з інвалідністю, а саме — включити до цього переліку органи державної влади та місцевого самоврядування.
► Упроваджує державні стандарти облаштування робочого місця та забезпечення розумним пристосуванням робочих місць на підприємствах та організаціях.
► Передбачає збільшити кількість цільових надходжень на соціальний захист людей з інвалідністю.
Основна новація Закон пропонує роботодавцям альтернативні механізми підтримки людей з інвалідністю — на вибір: • працевлаштувати осіб з інвалідністю та облаштувавши їм (за потреби) робоче місце); |
Кошти роботодавців забезпечуватимуть реалізацію:
- програм зайнятості;
- заходів із підтримки працевлаштування;
- забезпечення надання соціальних послуг при працевлаштуванні осіб з інвалідністю.
Кошти цільового Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю скеровуватимуться також і на фінансування витрат на їхнє навчання.
Нагадаємо: зараз діють нормативи робочих місць для осіб з інвалідністю, які визначає стаття 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон). Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.
Якщо роботодавець не виконує встановлений законодавством норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, йому загрожують фінансові санкції. Розмір штрафу залежить від кількості працівників на підприємстві. Виняток: штрафні санкції не застосовуються до підприємств, які повністю фінансуються з державного або місцевих бюджетів.
Джерело: ВРУ, Телеграм-канал голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики
15 січня
Технічні компанії мають змогу взяти участь у конкурсі на створення реєстру територій, забруднених вибухонебезпечними предметами
Фонд Східна Європа оголосив конкурс на пошук підрядника для послуг зі створення програмного забезпечення реєстру територій, забруднених / імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами (далі – Реєстр).
Аграрії отримають компенсації за розмінування земель
Створення Реєстру передбачає Земельний кодекс, а сам продукт розроблятиметься відповідно до положення, напрацьованого Мінекономіки спільно з МВС. Порядок ведення, адміністрування, користування відомостями реєстру територій, забруднених / імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами Кабмін затвердив постановою від 07.06.2024 № 740.
За умовами тендеру на створення Реєстру передбачено шість місяців. Його власником буде Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС), а технічним адміністратором — Центр гуманітарного розмінування.
Реєстр допоможе якісно планувати розмінування територій, дасть змогу фермерам і місцевій владі в кілька кліків перевіряти стан тих чи тих ділянок. Він міститиме інформацію з різних джерел. Наповнюватимуть Реєстр працівники секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, представники сільських, селищних, міських рад, військо-цивільних адміністрацій, Центру протимінної діяльності та уповноважені урядові підрозділи, що здійснюють гуманітарне розмінування.
Довідково. У 2024 році українські сапери повернули аграріям у використання понад 285 тис. га (2850 км2) земель сільгосппризначення, визначених для першочергового обстеження та очищення.
Джерело: Мінекономіки
15 січня
Запрошуємо на семінар Закон про безпеку на роботі: виклики та рішення
Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт № 10147 «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі». Він наближає українське законодавство до європейських стандартів і реформує національну систему управління охороною праці.
Одна з ключових ініціатив законопроєкту — впровадити новий сенс у роботі СОП і ввести новий термін — уповноважений з безпеки та здоров’я працівників на роботі. Документ також упроваджує ризикоорієнтований підхід у сфері організації безпеки та здоров’я працівників.
Ці питання стануть темами експертного обговорення та практичного тренінгу.
Програма
Спеціаліст Державної служби України з питань праці
1. Як зміниться робота СОП за новим законом
- Нові сенси та підходи до роботи
- Чи всі інженери з ОП стануть уповноваженими з БЗР
- Європейський досвід
- Відповіді на запитання, обмін думками
2. Нагородження переможців Рейтингу спеціалістів з охорони праці
Як визначити та оцінити ризики на виробництві
- Загальна послідовність проведення оцінки ризиків
- Приклад оцінки ризиків матричним методом
- Ієрархія заходів усунення ризиків
- Відповіді на запитання
Катерина Хижняк, Володимир Дрозд
Практичний тренінг з оцінки ризиків (робота в групах). Завдання:
- визначити ризики в конкретних ситуаціях
- встановити пріоритети заходів з усунення ризиків
10 найпоширеніших помилок в охороні праці
- Причини та аналіз помилок
- Відповідальність та наслідки
- Відповіді на запитання
📍Місце проведення: Astarta Organic Business Centre, вул. Ярославська, 58, метро «Контрактова площа», Київ
Усі деталі про захід дізнайтеся за номером 0 800 21 23 12
15 січня
Воєнний стан та загальну мобілізацію знову продовжать
Верховна Рада на засіданні 15 січня ухвалила закони про затвердження указів Президента:
- «Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» (законопроєкт № 12404);
- «Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації» (законопроєкт № 12405).
Документи продовжують дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів — з 8 лютого до 9 травня 2025 року.
Нагадаємо, попередній раз воєнний стан і мобілізацію продовжували в листопаді 2024 року.
Джерело: ВРУ
14 січня
Як дізнатися, до якого медзакладу передали справу від МСЕК
Систему МСЕКів замінило оцінювання повсякденного функціонування особи. Це важливий крок, щоб запровадити прозорі та ефективні підходи до встановлення статусу інвалідності та підтримки людей з порушеннями здоров’я.
Оцінювання стану людини після ліквідації МСЕК: критерії і форми
Нагадаємо, усі функції МСЕК передані експертним командам, які працюють на базі багатопрофільних лікарень із залученням практикуючих лікарів різних спеціальностей.
Особам, які раніше вже подали документи на МСЕК, хвилюватися не потрібно. Кожний, хто очікує на розгляд, отримає повідомлення про дату, час і місце розгляду справи експертною командою.
Система ще налаштовується, процес передачі архівів МСЕК до визначених закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) триває. Але найближчим часом всі процеси працюватимуть у штатному режимі.
У МОЗ розробили таблицю, де можна перевірити, від якої МСЕК до якого медичного закладу передали справу. Перелік закладів періодично доповнюватимуть.
Ключові цифри реформи:
► Сформовано понад 1535 експертних команд, які об’єднали понад 5600 лікарів — у 4 рази більше, ніж було у складі МСЕК.
► Експертні команди працюють у 296 лікарнях по всій Україні, забезпечуючи зручність та доступність послуг.
► Від МСЕК до нових ЗОЗ передають понад 1,4 млн справ (включно з архівами), з яких понад 44 тис. розглянуть у І кварталі 2025 року.
Джерело: МОЗ
10 січня
Військовий облік жінок у 2025 році: кого це стосується
Верховна Рада України ухвалила в цілому закон 12076 про базовий військовий вишкіл та внесла деякі зміни. За цей документ віддали голоси 298 народних обранців, повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Внесена зміна стосується військової служби жінок. Перед проходженням базової підготовки вони беруться на військовий облік призовників за власним бажанням. Саме проходження військового вишколу також є добровільним, йдеться в законі.
Обмеження під час ручного переміщення вантажів працівниками жінок
Зазначається, що ця правка захищає жінок від обов'язкової мобілізації.
Серед іншого закон передбачає взяття на військовий облік жінок, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, закінчивши заклади професійної, фахової передвищої або вищої освіти.
Юнаки, які перебувають за кордоном і яким виповнюється 18 років, можуть стати на військовий облік за межами України. Приїздити додому їм для цього більше не потрібно.
Дізнайтеся, чим загрожує жінкам надмірне фізичне навантаження
Під час воєнного стану строк військового вишколу офіцерів запасу у вишах, зокрема військових, може бути скорочений наполовину.
Також передбачається обов’язкове проходження медичного огляду для громадян перед направленням для проходження практичних занять базової загальновійськової підготовки.
За матеріалами liga.net
10 січня
Актуальні матеріали січня в «Довіднику спеціаліста з охорони праці»
Шановні колеги!
Редакція «Довідника спеціаліста з охорони праці» вітає читачів у 2025 році та бажає нових успіхів і досягнень, здійснення мрій і планів, стійкості та віри!
2025 рік може стати знаковим для охорони праці — є ймовірність, що Верховна Рада прийме в другому читанні Закон про безпеку та здоров’я працівників на роботі. Цей документ після набуття чинності запровадить нові підходи та принципи до безпеки. Шукайте на сторінках журналу практичні поради, щоб корегувати роботу.
Дізнайтеся також про корисні фішки е‑журналу. Знайдете в номері професійні новини, відповіді на ваші запитання, зразки інструкцій тощо.
З «Довідником спеціаліста з охорони праці» завжди цікаво й корисно.
9 січня
Як перевірятимуть молоко на агропродовольчих ринках
Мінагрополітики наказом від 25.11.2024 № 4150 затвердило Правила проведення лабораторних досліджень (випробувань) молока і молочних продуктів на агропродовольчих ринках (далі — Правила).
Споживачі матимуть змогу повертати непридатні продукти
Документ встановлює вимоги щодо проведення лабораторних досліджень (випробувань) молока сирого та виготовлених із нього молочних продуктів (крім продукції промислового виробництва), що вводять в обіг оператори ринку молока та молочних продуктів кінцевому споживачу через агропродовольчі ринки.
Правила обов’язкові для:
- операторів ринку молока та молочних продуктів , зокрема дрібнотоварних виробників;
- агропродовольчих ринків;
- державних ветеринарних інспекторів / державних інспекторів, персоналу акредитованих лабораторій на агропродовольчих ринках.
Вводити в обіг молоко сире та/або молочні продукти на агропродовольчих ринках дозволяється за наявності:
- ветеринарного та/або ідентифікаційного документа, що засвідчує ветеринарно-санітарне та епізоотичне благополуччя господарства з виробництва молока щодо заразних хвороб і стан здоров’я тварини (тварин);
- експертного висновку з результатами лабораторних досліджень (випробувань) молока сирого та/або виготовлених із нього молочних продуктів, виданого акредитованою лабораторією, що розміщена на агропродовольчому ринку (дод. 2 до Правил), і результатів періодичних лабораторних досліджень (випробувань) молока сирого за показниками безпечності (дод. 3 до Правил), проведених уповноваженими лабораторіями.
Наказ набере чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування.
Джерело: ligazakon.net
9 січня
Уряд затвердив уніфіковану форму висновку щодо видачі довкіллєвого дозволу
Кабмін прийняв постанову від 07.01.2025 № 7 (далі — Постанова), що затверджує уніфіковану форму та вимоги до змісту висновків щодо видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (далі — дозвіл). Це допоможе уникнути неоднозначності тлумачення і заповнення цих документів різними органами.
Правила управління відходами напідприємстві
Висновки — один з етапів процедури видачі підприємствам інтегрованих довкіллєвих дозволів у рамках реформи зменшення та контролю промислового забруднення.
На основі висновків, які надаватимуть Міндовкіллю Держекоінспекція, Держводагентство, ДСНС, МОЗ, Держенергоефективності, обласні військові адміністрації та інші органи влади, міністерство ухвалюватиме рішення щодо видачі дозволів.
Постанова схвалена на виконання Закону України «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» від 16.07.2024 № 3855-IX (далі — Закон). Закон створює базис для того, щоб промислові підприємства отримували дозвіл на кожну установку, що сприятиме зменшенню промислових викидів, а отже — зниженню рівня забруднення довкілля.
Постанова й Закон наберуть чинності одночасно — 08 вересня 2025 року.
Джерело: Міндовкілля
8 січня
Хто має право на безоплатну вторинну правничу допомогу
7 січня 2025 року газета «Голос України» опублікувала Закон «Про внесення змін до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу» щодо розширення переліку осіб, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу"» від 05.12.2024 № 4133-IX (далі — Закон).
Мобінг: зони відповідальності роботодавця
Зміни передбачають, що право на безоплатну вторинну правничу допомогу матимуть потерпілі від кримінальних правопорушень на ґрунті ненависті за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними ознаками.
Закон набере чинності через рік після припинення або скасування воєнного стану.
Кабмін у тримісячний строк із дня, наступного за днем опублікування Закону, повинен забезпечити, щоб міністерства, інші центральні органи виконавчої влади привели свої нормативно-правові акти у відповідність до Закону.
Джерело: ВРУ
7 січня
Сумісники матимуть право на фінансування лікарняних
4 січня 2025 року газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» від 18.12.2024 № 4158-IX (далі — Закон № 4158). Він набере чинності через три місяці після дня публікації.
Із дня опублікування діє пункт 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4158. Він встановлює, що потерпілі від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які мали право отримати щомісячну грошову компенсацію за надану соціальну послугу догляду вдома членом сім’ї або іншою особою на підставі документів, які визначали таку потребу, і надалі продовжують користуватися правом без заміни цих документів, допоки КМУ приведе нормативно-правові акти у відповідність до Закону № 4158.
Чи потрібен медогляд суміснику, який виконує роботи з підвищеною небезпекою
Закон № 4158 уточнив норми абзацу другого частини 1 ст. 22 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Згідно з ним застраховані особи отримуватимуть допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом. Тобто сумісникам повернуть право на фінансування лікарняних від ПФУ.
- Чи повинен сумісник проходити навчання та перевірку знань з питань охорони пра
- Чи проходити навчання з електробезпеки електромонтажнику, який працює за сумісництвом
- Страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком: як визначити дату звернення
- Як отримати засіб реабілітації після оцінювання повсякденного функціонування
Зміни до Закону № 4158 також передбачають:
► Застрахованим особам, стосовно яких страхувальник не виконав обов’язків щодо нарахування та здійснення страхових виплат за страховими випадками, у зв’язку з відсутністю можливості встановити місцезнаходження такого страхувальника та/або внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного чи надзвичайного стану, що підтверджують дані Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, страхові виплати призначаються за заявою застрахованої особи, поданою до уповноваженого органу управління в паперовій або електронній формі. Такі виплати здійснюватиме територіальний орган уповноваженого органу управління за місцем проживання/перебування застрахованої особи в порядку, встановленому Кабміном.
► Соціальні послуги, зокрема на необхідний догляд, а також медичні послуги потерпілому надаватимуться та розраховуватимуться відповідно до оцінки потреб потерпілого згідно із законами України «Про соціальні послуги», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Особливості організації надання соціальних і медичних послуг потерпілим, компенсації вартості соціальних послуг визначатиме Уряд.
► Зникнуть застарілі норми, зокрема частина третя статті 30 і частина восьма статті 36 Закону № 1105 — щодо призначення пенсій по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання і в разі втрати годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
► Релігійні організації не сплачуватимуть збори на обов’язкове державне пенсійне страхування.
► Для посадових осіб природно-заповідного фонду скасовано особисте страхування, його замінить загальнообов’язкове соціальне страхування.
Джерело: ВРУ
6 січня
ДСТУ та законодавчі акти: зміни у січні
Набирають чинності
01.01.2025
Будівельні матеріали та технології
- ДСТУ 8976:2020 Матеріали дорожні, виготовлені за технологією холодного ресайклінгу. Технічні умови. Зміна № 1
- ДСТУ 8978:2020 Настанова з улаштування шарів дорожнього одягу за технологією холодного ресайклінгу. Зміна № 1
- ДСТУ 9288:2024 Організація і технологія ремонту, підсилення та відновлення будівельних об`єктів. Загальні вимоги
- ДСТУ 9290-5:2024 Суміші асфальтобетонні та асфальтобетон. Технічні умови. Частина 5. Щебенево-мастикові суміші
- ДСТУ EN 13653:2024 Листи гнучкі для гідроізолювання. Гідроізолювання мостових бетонних плит та бетонних поверхонь, призначених для руху транспортних засобів. Визначення міцності на зсув (EN 13653:2017, IDT)
- ДСТУ EN 13963:2019 Матеріали для заповнення швів між гіпсокартонними плитами. Визначення, вимоги та методи випробування (EN 13963:2014, IDT)
- ДСТУ EN 14223:2024 Листи гнучкі для гідроізолювання. Гідроізолювання мостових бетонних плит та бетонних поверхонь, призначених для руху транспортних засобів. Визначення водопоглинання (EN 14223:2017, IDT)
- ДСТУ EN 14224:2024 Листи гнучкі для гідроізолювання. Гідроізолювання мостових бетонних плит та бетонних поверхонь, призначених для руху транспортних засобів. Визначення здатності перекриття тріщини (EN 14224:2010, IDT)
- ДСТУ EN 17210:2024 Доступність і зручність. Використання створеного середовища. Функціональні вимоги (EN 17210:2021, IDT)
- ДСТУ EN 450-1:2019 Зола винесення для застосування у бетонах. Частина 1. Визначення, специфікація та критерії відповідності (EN 450-1:2012, IDT)
- ДСТУ EN 450-2:2022 Зола винесення для застосування у бетонах. Частина 2. Оцінювання відповідності (EN 450-2:2005, IDT)
- ДСТУ EN 771-1:2022 Камені стінові. Технічні умови. Частина 1. Вироби стінові керамічні (EN 771-1:2011+A1:2015, IDT)
- ДСТУ EN ISO 29481-3:2024 Інформаційні моделі будівель. Настанова з доставляння інформації. Частина 3. Схема даних (EN ISO 29481-3:2022, IDT; ISO 29481-3:2022, IDT)
- ДСТУ ISO 16311-1:2024 Утримування та ремонтування бетонних споруд. Частина 1. Загальні положення (ISO 16311-1:2014, IDT)
- ДСТУ ISO 16311-2:2024 Утримування та ремонтування бетонних споруд. Частина 2. Оцінювання технічного стану бетонних споруд (ISO 16311-2:2014, IDT)
Охорона праці та пожежна безпека в проєкті виконання робіт для об’єкта будівництва
Вогнестійкість будівельних матеріалів
- ДСТУ EN 13501-1:2024 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 1. Класифікація за результатами випробувань щодо реакції на вогонь (EN 13501-1:2018, IDT)
- ДСТУ EN 13501-3:2024 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 3. Класифікація за результатами випробувань на вогнестійкість виробів та конструкцій, які використовують в інженерних системах будівель. Вогнестійкі повітроводи та протипожежні клапани (EN 13501-3:2005 + А1:2009, IDT)
- ДСТУ EN 13501-4:2024 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 4. Класифікація за результатами випробувань на вогнестійкість компонентів систем протидимного захисту (EN 13501-4:2016, IDT)
- ДСТУ EN 13501-5:2024 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 5. Класифікація за результатами випробувань покриттів будівель на стійкість до зовнішнього вогневого впливу (EN 13501-5:2016, IDT)
- ДСТУ EN 1364-3:2024 Випробування ненесучих будівельних конструкцій на вогнестійкість. Частина 3. Навісні стіни. Повна конфігурація (складена конструкція) (EN 1364-3:2014, IDT)
- ДСТУ EN 1364-4:2024 Випробування ненесучих будівельних конструкцій на вогнестійкість. Частина 4. Навісні стіни. Часткова конфігурація (EN 1364-4:2014, IDT)
- ДСТУ EN 1366-10:2024 Випробування інженерних систем на вогнестійкість. Частина 10. Димові клапани (EN 1366-10:2011 + А1:2017, IDT)
- ДСТУ EN 1366-6:2024 Випробування інженерних систем на вогнестійкість. Частина 6. Фальшпідлоги та порожнисті підлоги (EN 1366-6:2004, IDT)
- ДСТУ EN 1366-8:2024 Випробування інженерних систем на вогнестійкість. Частина 8. Повітроводи систем димовидалення (EN 1366-8:2004, IDT)
- ДСТУ EN 1366-9:2024 Випробування інженерних систем на вогнестійкість. Частина 9. Повітроводи систем димовидалення для одного протипожежного відсіку (EN 1366-9:2008, IDT)
Телекомунікація
- ДСТУ IEC TR 61850-10-3:2024 Комунікаційні мережі та системи для автоматизації електроенергетичних підприємств. Частина 10-3. Функційне тестування систем відповідно до вимог IEC 61850 (IEC TR 61850-10-3:2022, IDT)
- ДСТУ IEC TR 61850-7-6:2024 Комунікаційні мережі та системи для автоматизації електроенергетичних підприємств. Частина 7-6. Настанови щодо визначення основних профілів програм (BAPs) відповідно до вимог IEC 61850 (IEC TR 61850-7-6:2019, IDT)
- ДСТУ IEC TR 61850-90-12:2024 Комунікаційні мережі та системи для автоматизації електроенергетичних підприємств. Частина 90-12. Настанови щодо розроблення глобальної мережі (WAN) (IEC TR 61850-90-12:2020, IDT)
- ДСТУ IEC TR 61850-90-14:2024 Комунікаційні мережі та системи для автоматизації електроенергетичних підприємств. Частина 90-14. Використовування IEC 61850 для FACTS (гнучких систем передавання змінного струму) (IEC TR 61850-90-14:2021, IDT)
- ДСТУ IEC TR 61850-90-16:2024 Комунікаційні мережі та системи для автоматизації електроенергетичних підприємств. Частина 90-16. Вимоги щодо керування системою інтелектуальної автоматизації енергетики (IEC TR 61850-90-16:2021, IDT)
- ДСТУ IEC TR 61850-90-6:2024 Комунікаційні мережі та системи для автоматизації електроенергетичних підприємств. Частина 90-6. Використовування IEC 61850 для систем автоматизації розподілу (IEC TR 61850-90-6:2018, IDT)
- ДСТУ IEC TR 62351-10:2024 Керування енергетичними системами та пов’язаний із ним інформаційний обмін. безпека даних та комунікацій. Частина 10. Настанови щодо архітектури систем безпеки (IEC TR 62351-10:2012, IDT)
- ДСТУ IEC TR 62898-4:2024 Мікромережі. Частина 4. Варіанти використання (IEC TR 62898-4:2023, IDT)
- ДСТУ IEC TS 62351-100-6:2024 Керування енергетичними системами та пов’язаний із ним інформаційний обмін. Безпека даних та комунікацій. Частина 100-6. Тестування на відповідність стандартам із кібербезпеки IEC 61850-8-1 та IEC 61850-9-2 (IEC TS 62351-100-6:2022, IDT)
- ДСТУ IEC TS 62898-1:2024 Мікромережі. Частина 1. Рекомендації щодо планування та специфікації проєктів мікромереж (IEC TS 62898-1:2017 + AMD1:2023 CSV, IDT)
Залізнична техніка
- ДСТУ 9289:2024 Колеса для рухомого складу залізниць. Технічні умови
Форми звітності
- Форма № 1-відходи (річна) Звіт про відходи
- Форма № 1-ІКТ (річна) Використання інформаційно-комунікаційних технологій на підприємстві у 2025 році
- Форма № 1-КЗР (річна) Звіт про діяльність колективного засобу розміщення
- Форма № 1-РС (один раз на чотири роки) Звіт про витрати на утримання робочої сили
- Форма № 2-інновація (один раз на два роки) Обстеження інноваційної діяльності підприємства за період 2022 - 2024 років
- Форма № 2К-Б (квартальна) Обстеження ділової активності будівельного підприємства
- Форма № 2К-П (місячна) Обстеження ділової активності промислового підприємства
- Форма № 2К-СП (квартальна) Обстеження ділової активності підприємства сфери послуг
- Форма № 2К-Т (квартальна) Обстеження ділової активності підприємства оптової та роздрібної торгівлі, з ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів
Законодавчі акти
- Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX
- Закон України «Про аграрні ноти» від 22.02.2024 № 3586-IX
- Постанова КМУ «Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» від 08.11.2024 № 1286
- Постанова КМУ «Деякі питання залучення державних установ до реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення» від 12.11.2024 № 1295
- Постанова КМУ «Деякі питання надання послуг з медичного обслуговування населення за плату від юридичних і фізичних осіб» від 05.07.2024 № 781
- Постанова КМУ «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями» від 08.11.2024 № 1280
- Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів» від 15.11.2024 № 1313
- Наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Порядку надання первинної медичної допомоги» від 01.11.2024 № 1834
- Наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-1/о "Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ____" та Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-2/о "Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ____"» від 15.10.2024 № 1759
- Наказ МОЗ «Про затвердження Порядку подання звітності, передбаченої статтею 11-1 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення"» від 26.08.2024 № 1488, Міністерство охорони здоров'я
- Наказ МОЗ «Про забезпечення скринінгу і ранньої діагностики окремих видів раку та моніторингу стану здоров'я пацієнтів з груп ризику» від 05.08.2024 № 1368
- Наказ МОЗ «Порядок скринінгу і ранньої діагностики колоректального раку та моніторингу стану здоров'я пацієнтів з груп ризику» від 05.08.2024 № 1368
- Наказ МОЗ «Порядок скринінгу і ранньої діагностики раку шийки матки та моніторингу стану здоров'я пацієнток з груп ризику» від 05.08.2024 № 1368
- Наказ МОЗ «Про забезпечення скринінгу і ранньої діагностики окремих видів раку та моніторингу стану здоров'я пацієнтів з груп ризику» від 05.08.2024 № 1368
- Наказ МОЗ «Про затвердження Змін до Порядку, умов та строків розроблення і проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту та критеріїв оцінювання результатів» від 24.05.2024 № 900
- Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» від 17.06.2024 № 294
- Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 129 "Інвестиційна нерухомість"» від 08.07.2024 № 329
- Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 122 "Нематеріальні активи"» від 11.07.2024 № 338
- Наказ Держстату «Про внесення змін до наказу Державної служби статистики України від 30 листопада 2021 року № 298 "Про затвердження Методологічних положень державного статистичного спостереження "Реєстр статистичних одиниць"» від 16.08.2024 № 207
- Наказ СЗР «Про відомчі заохочувальні відзнаки Служби зовнішньої розвідки України» від 11.09.2024 № 526
- Постанова КМУ «Про норми харчування осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби, місцях тимчасового тримання Державної прикордонної служби, ізоляторах тимчасового тримання, приймальниках-розподільниках для дітей та інших місцях тримання Національної поліції та спеціально відведених місцях для тимчасового тримання (ізоляторах тимчасового тримання) Служби безпеки» від 27.12.2018 № 1150
- Постанова НКЕК «Про затвердження Порядку оприлюднення інформації щодо якості надання електронних комунікаційних послуг» від 11.09.2024 № 481, Національна комісія; що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій; радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку
- Рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення про Реєстр аграрних нот» від 25.09.2024 № 28/21/1171/К03
- Рішення НКЦПФР«Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності» від 25.09.2024 № 09/21/1174/К03
- Рішення НКЦПФР «Про затвердження Порядку обміну інформацією про видані аграрні ноти між адміністратором Реєстру аграрних нот та адміністратором Державного аграрного реєстру» від 25.09.2024 № 28/21/1172/К03
- Рішення НКЦПФР «Про затвердження Порядку обміну інформацією між Реєстром аграрних нот та системою депозитарного обліку цінних паперів» від 25.09.2024 № 09/21/1177/К03
- Наказ Мінкульту «Про затвердження форми звітності № 9-НК (річна) "Звіт про діяльність театрів" та інструкції щодо її заповнення» від 02.10.2024 № 664
- Наказ СБУ «Про затвердження Інструкції з організації фізичної підготовки в Службі безпеки України» від 03.10.2024 № 484
- Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до Положення про Реєстр аграрних нот» від 08.10.2024 № 28/21/1239/К03
- Рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення про порядок здійснення емісії кредитних нот та їх обігу» від 22.10.2024 № 28/21/1301/К03
- Рішення НКЦПФР «Про затвердження Вимог до договору про введення неемісійних цінних паперів до системи депозитарного обліку» від 31.10.2024 № 09/21/1353/К03
- Постанова НКРЕКП «Про внесення змін до Порядку формування цін на універсальні послуги» від 29.10.2024 № 1835
- Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до деяких рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у зв'язку з введенням воєнного стану» від 25.11.2024 № 28/21/1474/К03
10.01.2025
- Постанова КМУ «Про внесення змін у додаток 1 до Технічного регламенту аерозольних розпилювачів» від 28.06.2024 № 763
11.01.2025
- Наказ Мінагрополітики «Про затвердження Порядку видачі міжнародних сертифікатів та інших документів, які вимагаються законодавством країни призначення, для вантажів з харчовими продуктами» від 26.07.2024 № 2252
16.01.2025
- Наказ Мінагрополітики «Про затвердження Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання, та Фітосанітарних заходів щодо дерев'яного пакувального матеріалу» від 27.05.2024 № 1640
18.01.2025
- Закон України «Про інформаційно-комунікаційну систему "Державний аграрний реєстр"» від 19.09.2024 № 3980-IX
20.01.2025
- Закон України «Про внесення зміни до пункту 6 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо грошового забезпечення військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх» від 08.10.2024 № 3995-IX
23.01.2025
- Закон України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації» від 19.09.2024 № 3985-IX
25.01.2025
- Постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо технічного регулювання» від 23.07.2024 № 846
26.01.2025
- Постанова КМУ «Про затвердження Технічного регламенту щодо безпечності хімічної продукції» від 23.07.2024 № 847
29.01.2025
- Постанова КМУ «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору» від 25.10.2024 № 1225
Президент підписав закон про реформування Держпраці
Втрачають чинність
01.01.2025
Будівельні матеріали та будівництво
- ДБН Б.1.1-14:2012 Склад та зміст детального плану території
- ДБН Б.1.1-14:2012 Склад та зміст детального плану території. Зміна № 1
- ДБН Б.1.1-15:2012 Склад та зміст генерального плану населеного пункту
- ДБН Б.2.2-3:2012 Склад та зміст історико-архітектурного опорного плану населеного пункту
- ДСТУ EN 13055-2:2019 Заповнювачі легкі. Частина 2. Легкі заповнювачі для бітумних сумішей та поверхневого оброблення, а також для оброблених та необроблених шарів (EN 13055-2:2004, IDT)
- ДСТУ EN 13963:2019 Матеріали для ущільнення швів між гіпсовими плитами. Визначення, вимоги та методи випробування (EN 13963:2005, IDT). З Поправкою № 1:2019 (EN 13963:2005/AC:2006, IDT)
- ДСТУ Б В.2.7-127:2015 Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон щебенево-мастикові. Технічні умови
Енергетика
- ДСТУ 4389:2005/ГОСТ 3213-2006 Кокс пековий електродний. Технічні умови. З Поправкою (ІПС № 9-2007)
- ДСТУ ISO 10101-1:2007 Природний газ. Визначення вмісту води методом Карла Фішера. Частина 1. Вступ (ISO 10101-1:1993, IDT)
- ДСТУ ISO 10101-2:2007 Природний газ. Визначення вмісту води методом Карла Фішера. Частина 2. Методика титрування (ISO 10101-2:1993, IDT)
- ДСТУ ISO 10101-3:2007 Природний газ. Визначення вмісту води методом Карла Фішера. Частина 3. Методика кулонометричного визначення (ISO 10101-3:1993, IDT)
- ДСТУ ISO 10715:2009 Природний газ. Настанови щодо відбирання проб
Залізнична техніка
- ДСТУ EN 13261:2018 Залізничний транспорт. Колісні візки. Вимоги до осі (EN 13261:2009 + A1:2010, IDT)
- ДСТУ EN 13262:2018 Залізничний транспорт. Колісні візки. Вимоги до коліс (EN 13262:2004 + A2:2011, IDT)
- ДСТУ EN 13979-1:2018 Залізничний транспорт. Колісні візки. Моноблочні колеса. Технічна процедура затвердження. Частина 1. Колеса ковані та катані (EN 13979-1:2003 + A2:2011, IDT)
- ДСТУ EN 15461:2015 Залізничний транспорт. Рівень шуму. Характеристика динамічних властивостей ділянок шляху для проходження за результатами вимірювання шуму (EN 15461:2008+A1:2010, IDT)
- ДСТУ EN 15663:2018 Залізничний транспорт. Визначення встановленої маси транспортного засобу (EN 15663:2017, IDT)
- ДСТУ EN 15807:2015 Залізничний транспорт. Пневматичні напівмуфти (EN 15807:2011, IDT)
- ДСТУ EN 45545-2:2017 Залізничний транспорт. Протипожежний захист рухомого складу. Частина 2. Вимоги щодо вогневої поведінки матеріалів та компонентів (EN 45545-2:2013 + A1:2015, IDT)
- ДСТУ EN 50238-1:2018 Залізничний транспорт. Сумісність між рухомим складом і системою виявлення поїзда. Частина 1. Загальні положення (EN 50238-1:2003/AC:2014, IDT). Поправка № 1:2018
- ДСТУ EN ISO 3381:2018 Залізничний транспорт. Акустика. Вимірювання шуму всередині залізничних транспортних засобів (EN ISO 3381:2011, IDT; ISO 3381:2005, IDT)
Вогнестійкість будівельних матеріалів
- ДСТУ EN 13501-1:2016 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 1. Класифікація за результатами випробувань щодо реакції на вогонь (EN 13501-1:2007+A1:2009, IDT)
- ДСТУ EN 13501-1:2022 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 1. Класифікація за результатами випробувань щодо реакції на вогонь (EN 13501-1:2018, IDT)
- ДСТУ EN 13501-3:2016 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 3. Класифікація за результатами випробувань на вогнестійкість виробів та конструкцій, які використовують в інженерних системах будівель. Вогнестійкі повітроводи та протипожежні клапани (EN 13501-3:2005+A1:2009, IDT)
- ДСТУ EN 13501-4:2022 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 4. Класифікація за результатами випробувань на вогнестійкість компонентів систем контролю диму (EN 13501-4:2016, IDT)
- ДСТУ EN 13501-5:2016 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 5. Класифікація за результатами випробувань стійкості покрівель до зовнішнього вогневого впливу (EN 13501-5:2005+А1:2009, IDT)
- ДСТУ EN 13501-5:2022 Пожежна класифікація будівельних виробів і будівельних конструкцій. Частина 5. Класифікація за результатами випробувань стійкості покрівель до зовнішнього вогневого впливу (EN 13501-5:2016, IDT)
- ДСТУ EN 1366-10:2022 Випробування на вогнестійкість для сервісних установок. Частина 10. Клапани контролю диму (EN 1366-10:2011+A1:2017, IDT)
Екологічний моніторинг
- ДСТУ EN 14792:2016 Викиди від стаціонарних джерел. Визначення масової концентрації оксидів азоту (NOx). Референтний метод: хемілюмінесценція (EN 14792:2016, IDT)
- ДСТУ EN 45544-4:2016 Повітря робочої зони. Електричні прилади для безпосереднього виявлення та безпосереднього вимірювання вмісту токсичних газів і парів. Частина 4. Настанови щодо вибору, встановлення, застосування та технічного обслуговування (EN 45544-4:2016, IDT)
- ДСТУ EN 482:2016 Повітря робочої зони. Загальні вимоги до характеристик методик вимірювання вмісту хімічних речовин (EN 482:2012+A1:2015, IDT)
- ДСТУ EN 50104:2016 Електричні прилади для виявлення та вимірювання вмісту кисню. Технічні вимоги та методи випробування (EN 50104:2010, IDT)
- ДСТУ EN 50194:2009 Сигналізатори горючих газів для житлових споруд електричні. Технічні вимоги та методи випробування (EN 50194:2000, IDT)
- РД 52.04.186-89 Настанова з контролю забруднення атмосфери
- РД 52.08.20-84 Охорона природи. Гідросфера. Методичні вказівки. Правила ведення обліку поверхневих вод. Облік вод озер і водосховищ
- РД 52.08.21-84 Охорона природи. Гідросфера. Методичні вказівки. Правила ведення обліку поверхневих вод. Облік вод замкнутих і напівзамкнутих морів і морських гирл річок
- РД 52.08.24-84 Охорона природи. Гідросфера. Методичні вказівки. Правила ведення обліку поверхневих вод. Контроль за правильністю обліку поверхневих вод суші за кількісними показниками
Хімічний аналіз
- ДСТУ ISO 16664:2005 Аналіз газів. Поводження з повірочними газами та газовими сумішами. Настанови (ISO 16664:2004, IDT)
- ДСТУ ISO 6145-1:2009 Аналіз газів. Готування повірочних газових сумішей із застосуванням динамічних об’ємних методів. Частина 1. Методи атестації (ISO 6145-1:2003, IDT)
- ДСТУ ISO 6145-7:2009 Аналіз газів. Готування повірочних газових сумішей із застосуванням динамічних об’ємних методів. Частина 7. Метод із застосуванням теплових регуляторів масової витрати (ISO 6145-7:2001, IDT)
Інші галузі
- ДСТУ 4883:2007 Шини пневматичні для тракторів та сільськогосподарських машин. Загальні вимоги до експлуатування
- ДСТУ 8734:2017 Вальниці кочення. Вальниці буксові роликові циліндричні залізничного рухомого складу. Загальні технічні умови
Законодавчі акти України
- Наказ від 10.06.2022 № 177 Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 6-сільрада (річна) Звіт про об`єкти погосподарського обліку
- Наказ від 15.03.2023 № 118 Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 2К-Б (квартальна) Обстеження ділової активності будівельного підприємства
- Наказ від 31.05.2022 № 122 Про затвердження форм державного статистичного спостереження N 51-вант (2 рази на рік) Обстеження фізичної особи - підприємця, що здійснює вантажні автомобільні перевезення на комерційній основі та N 51-пас (2 рази на рік) Обстеження фізичної особи - підприємця, що здійснює пасажирські автоперевезення на маршруті
- Постанова від 01.11.1999 № 2034 Про затвердження Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів
- Постанова від 03.08.1998 № 1216 Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів
- Постанова від 03.12.2009 № 1317 Питання медико-соціальної експертизи
- Постанова від 31.08.1998 № 1360 Про затвердження Порядку ведення реєстру об`єктів утворення, оброблення та утилізації відходів
- Угода про порядок розслідування нещасних випадків на виробництві, що сталися з працівниками під час перебування їх поза державою проживання
Форми звітності
- Завдання на розроблення генерального плану населеного пункту
- Форма № 1-ЗЕЗ (буд) (річна) Розширений звіт про експорт-імпорт послуг з будівництва
- Форма № 1-ціни (пром) (місячна) Звіт про ціни виробників промислової продукції
- Форма № 11-мтп (річна) Звіт про постачання та використання енергії
- Форма № 2-тр (річна) Звіт про роботу автотранспорту
- Форма № 2К-Б (квартальна). Обстеження ділової активності будівельного підприємства
- Форма № 51-вант (2 рази на рік) Обстеження фізичної особи - підприємця, що здійснює вантажні автомобільні перевезення на комерційній основі
- Форма № 51-пас (2 рази на рік) Обстеження фізичної особи - підприємця, що здійснює пасажирські автоперевезення на маршруті
- Форма № 6-сільрада (річна). Звіт про об`єкти погосподарського обліку
12.01.2025
Інформаційні технології
- ГОСТ 34.601-90 Інформаційна технологія. Комплекс стандартів на автоматизовані системи. Автоматизовані системи. Стадії створення
- ГОСТ 34.603-92 Інформаційна технологія. Види випробувань автозованих систем
- ГОСТ 34.602-89 Технічне завдання на створення автоматизованої системи
- ГОСТ 34.201-89 Інформаційна технологія. Комплекс стандартів на автоматизовані системи. Види, комплектність і позначення документів при створенні автоматизованих систем. Зі Зміною № 1
Джерело: ЛІГА:ЗАКОН, Будстандарт
4 січня
Акція на передплату та навчання для спеціалістів з охорони праці
До вас прямує зимовий експрес знижок! Почніть цей Новий рік з приємного: на передплату продуктів систему «Експертус Охорона праці» та «Довідник спеціаліста з охорони праці» діють вигідні знижки: 15% на 6 місяців для і 20% на 12 місяців.
Навчайтеся у зручний для вас час, завантажуйте зразки документів, проходьте тести та користуйтеся всіма перевагами.
3 січня
Оцінювання стану людини після ліквідації МСЕК: критерії і форми
Із 1 січня 2025 року в рамках реформування МСЕК діє оцінювання повсякденного функціонування особи.
Ліквідація МСЕК: визначено перелік закладів з експертними командами
Оцінювання повсякденного функціонування дозволяє:
- встановити інвалідність;
- визначити потребу у подальшій медичній допомозі чи соціальній підтримці;
- ухвалити рішення щодо подальших кроків реабілітації або лікування.
Критерії направлення
Лікуючий лікар або голова військово-лікарської комісії направляють пацієнта на оцінювання повсякденного функціонування, якщо:
1) настав строк повторного огляду, встановленого МСЕК або експертною командою для повторного оцінювання;
2) у пацієнта наявне стійке або необоротного характеру захворювання. Це може відбуватися, якщо:
- пацієнту провели одну чи декілька медичних інтервенцій або встановили один чи декілька діагнозів, відомості про які наявні в електронній системі охорони здоров’я;
- непрацездатність триває безперервно до 120 календарних днів (к. д.) із дня її початку. Це підтверджується медичними висновками про тимчасову непрацездатність (МВТН) або паперовими лікарняними;
- непрацездатність була перервана (наприклад, у разі повернення до роботи між періодами непрацездатності). Тоді направлення здійснюється не пізніше ніж через 150 к. д. із початку першого періоду непрацездатності, пов’язаного із цим захворюванням. Підтвердженням є МВТН.
- є захворювання на туберкульоз — направлення здійснюється через 10 місяців з дня настання непрацездатності незалежно від її безперервності.
Види оцінювання
Залежно від обставин і потреб людини оцінювання проходить в один із способів:
► Очний — безпосередньо в закладі охорони здоров’я.
► Дистанційний — із використанням методів і засобів телемедицини.
► Заочний — без особистої участі людини, виключно за наданими документами.
Заочне оцінювання проводитимуть переважно для військовослужбовців, учасників бойових дій або пацієнтів із захворюваннями, дефектами чи порушеннями функцій органів, які підтверджені відповідною медичною документацією.
МОЗ забезпечує роботу гарячих ліній, щоб підтримати громадян у межах реформи системи оцінювання повсякденного функціонування — щоденно з 8:00 до 20:00 за номерами:
|
► Виїзний — за місцем перебування або лікування людини.
Експертна команда може здійснювати розгляд за місцем перебування або лікування пацієнта:
- якщо людина має об’єктивні, документально підтверджені труднощі з пересуванням і не підпадає під критерії для заочного розгляду. У такому випадку в направленні на оцінювання зазначається бажана форма проведення оцінювання і причини вибору виїзної форми;
- коли пацієнт — військовослужбовець або учасник бойових дій, який перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні, але при тому його стан не відповідає критеріям заочного розгляду.
Джерело: МОЗ
2 січня
Проєкт нового Трудового кодексу доопрацювали
Мінекономіки доопрацювало проєкт нового Трудового кодексу України. Його розмістив на своєму сайті Спільний представницький орган (СПО) об’єднань профспілок України.
Охорона праці в колективному договорі
Новий Трудовий кодекс покликаний замінити Кодекс законів про працю та має на меті створити й забезпечити функціонування правових механізмів реалізації та захисту права на працю.
До 6 січня 2025 року проєкт перебуватиме на обговоренні.
Нове трудове законодавство покликане:
- збалансувати інтереси сторін трудових відносин;
- надати можливість роботодавцям легко створювати нові якісні робочі місця, підвищувати кращих працівників та платити більш високі зарплати;
- спростити найм працівників, зокрема за рахунок того, що запровадять широкий спектр трудових договорів: короткострокові, сезонні, учнівські, домашні працівники;
- врегулювати нагляд за додержанням законодавства у сфері трудових відносин та визначити порядок проведення інспекційних відвідувань.
Реформа трудового законодавства також спрямована на імплементацію до національного законодавства положень міжнародних правових документів і актів Євросоюзу.
Якщо документ ухвалять, Трудовий кодекс набере чинності з 1 січня 2026 року, але не раніше дня, коли його опублікують.
Джерело: СПО Профспілок
30 грудня
Кому потрібно проходити повторний огляд після ліквідації МСЕК
Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) спростувало чутки про те, що із 1 січня 2025 року всі чоловіки з інвалідністю віком 25—60 років будуть мобілізовані через те, що ліквідували МСЕКи, а спеціальні комісії скасовуватимуть отримані раніше статуси.
МСЕК замінили новою системою оцінювання
Експертні команди з лікарів-практиків, які замінять МСЕК із 1 січня 2025 року, встановлюють чи скасовують інвалідність виключно на основі підстав і критеріїв, визначених у законодавстві. Особи, які мають статус інвалідності, продовжують отримувати пільги, послуги, допомогу та, зокрема, відстрочку від мобілізації, на підставі висновку МСЕК протягом терміну його дії. Виняток — незаконні рішення про встановлення інвалідності, щодо яких відкриті кримінальні справи.
Повторні огляди проходять усі, хто має обмеження повсякденного функціонування, тобто законні підстави для статусу інвалідності, у передбачений строк.
Якщо інвалідність встановлено безстроково, оцінювання проходити не обов'язково, лише за власним бажанням: усі пільги, гарантії та виплати залишаються в силі.
Якщо людина протягом 2022—2024 років мала пройти повторний огляд, але не змогла його пройти з поважних причин та відповідно до винятків, передбачених у законодавстві на час воєнного стану, то його потрібно буде пройти:
- чоловікам 25—60 років з ІІ або ІІІ групою інвалідності — до 1 листопада 2025 року;
- усім іншим пацієнтам — до 1 квітня 2026 року.
Винятки, коли неможливо пройти повторний огляд:
- люди перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях;
- пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання);
- чинні військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань — для них статус інвалідності залишається чинним на період проходження військової служби та протягом 60 днів з дати звільнення зі служби.
Джерело: МОЗ
26 грудня
Безплатний вебінар: Плануємо роботу СОП на 2025 рік
Запрошуємо вас взяти участь в безплатному вебінарі «Плануємо роботу СОП на 2025 рік», який відбудеться 09.01.2025 об 11:00.
👉 Зареєструйтесь для безкоштовного доступу до вебінару
Програма вебінару
- Підсумки роботи минулий рік: на що звернути увагу
- Завдання служби охорони праці на 2025 рік
- Зміни в НПАОП, які необхідно врахувати в роботі
Лектор
Світлана Пількевич - керівник Центру з охорони праці «Практик»
Щоб переглянути вебінар і отримати сертифікат, попередньо зареєструйтеся.
Поставте запитання лектору заздалегідь і отримайте відповідь на вебінарі. Для цього зареєструйтеся та натисніть кнопку «До трансляції». Своє запитання напишіть у чаті.
Чекаємо вас та гарних свят!
24 грудня
Вітаємо з Різдвом і Новим роком!
Шановні колеги та друзі!
Вітаємо вас із Новим роком та Різдвом Христовим!
Бажаємо, щоб прийдешній рік приніс мир, стабільність, нові можливості та здобутки. Нехай у ваших оселях завжди буде тепло, у серцях – любов, а в професійній діяльності – натхнення та успіх. Дякуємо, що були з нами цього року, та сподіваємося на продовження співпраці!
Хай Новий рік стане часом реалізації найсміливіших планів, професійного зростання та особистого щастя.
24 грудня
Як реформують систему соціального страхування
Мінсоцполітики готує до другого читання проєкт закону про реформування системи соціального страхування.
Мета реформи — створити сучасну систему підтримки, яка надасть людині, що зіткнулась із травмою чи хворобою, як фінансову допомогу, так і можливості для відновлення та повернення до самостійного життя.
Визначено перелік закладів з експертними командами на заміну МСЕК
Основні положення законопроєкту після першого читання:
- статус інвалідності залишається;
- усі групи інвалідності залишаються;
- для всіх осіб, які мають інвалідність, а також потерпілих від нещасного випадку зберігаються всі виплати на весь період встановленої інвалідності або ступеня втрати працездатності потерпілим;
- якщо у людини інвалідність або ступінь втрати працездатності потерпілим встановлені безстроково, всі виплати за нею зберігаються довічно, потреби проходити будь-яку переоцінку немає.
Зміни, які планується реалізувати:
► Максимальний розмір щомісячної страхової виплати у разі нещасного випадку на виробництві збільшиться до 5 мінімальних заробітних плат — 40 тис. грн (зараз максимальний розмір виплати — 32 тис. грн).
► Лікарняний оплачуватиметься до 14 місяців, адже важкі травми чи захворюваннях можуть потребувати більшого часу для лікування та відновлення.
► Для людей із частковою працездатністю знімаються обмеження в три місяці у виплатах допомоги по безробіттю. Іноді пошук роботи, яка влаштовує людину, може зайняти більший час. Планується збільшити час, протягом якого держава фінансово підтримуватиме людину.
Підтримка ветеранів
Реформа змінює підхід до підтримки ветеранів, забезпечуючи їм допомогу на всіх етапах: під час лікування, після його завершення та у процесі пошуку роботи.
Як є зараз |
Як планується зробити
|
|
1. Під час лікування
2. Після завершення лікування
3. Пошук роботи
|
Джерело: Мінсоцполітики
20 грудня
Паперові пенсійні посвідчення замінять електронними
Днями Пенсійний фонд України (ПФУ) реалізував новий сервіс, що дозволяє пенсіонерам оперативно отримати е-пенсійне посвідчення, яке відображатиметься в застосунку «Дія».
Чи врахують стаж для пенсії на пільгових умовах, якщо атестацію не проводили
Е-пенсійне посвідчення — це електронний документ, який підтверджує факт призначення пенсії.
За бажанням людина може отримати пенсійне посвідчення виключно в електронній формі.
Для того щоб сформувати такий е-документ, необхідно скористатись вебпорталом електронних послуг ПФУ або звернутися до найближчого сервісного центру ПФУ. Людині потрібно:
- знати свій реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- установити мобільний застосунок «Дія»;
- пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію.
Отримати е-пенсійне посвідчення можна значно швидше за паперовий варіант — зазвичай за кілька днів із моменту звернення.
Новий сервіс буде корисним передусім пенсіонерам, які:
- перебувають за кордоном і не можуть відвідати Україну, щоб отримати паперове посвідчення;
- не мають змоги з різних причин отримати документ у сервісних центрах ПФУ.
Отже, на сьогодні в Україні існують вже три варіанти пенсійного посвідчення:
- традиційне паперове;
- електронне у вигляді платіжної картки, яке видавало АТ «Ощадбанк»;
- е-пенсійне.
Е-пенсійне посвідчення може бути сформовано за наявності в Реєстрі застрахованих осіб відомостей про призначення пенсії особі.
Джерело: ПФУ
19 грудня
На які перевірки чекати підприємствам під час воєнного стану
Під час воєнного стану діє мораторій на планові та позапланові перевірки бізнесу та інших сфер. Так урегульовує постанова КМУ «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13.03.2022 № 303.
Держпраці оприлюднила план перевірок на 2025 рік
Попри те що діє мораторій на перевірки, є й винятки.
Перевірки дозволені, якщо:
- існує загроза життю чи здоров’ю людей.
- це необхідно для захисту довкілля.
- потрібно забезпечити безпеку держави.
Позапланові перевірки проводяться лише за рішенням відповідних центральних органів влади.
Протягом періоду воєнного стану державні органи мають право проводити заходи державного нагляду (контролю):
- планові та позапланові — у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
- позапланові — у сфері організації та проведення азартних ігор (зокрема фактичні перевірки методом контрольних закупок) і у лотерейній сфері (КРАІЛ);
- у сфері медіа (Національна рада з питань телебачення та радіомовлення);
- позапланові — за формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін, із питань захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг (Держпродспоживслужба);
- у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК);
- позапланові — за дотриманням вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної з розробленням, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації (СБУ).
Із 1 січня 2025 року Держлікслужба відновлює планові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства щодо:
- якості лікарських засобів;
- Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку;
- Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів).
Джерело: ДРС
18 грудня
«Зимова підтримка»: програми допомоги українським родинам
Уряд за ініціативи Президента запровадив починання «Зимова підтримка». Це вже наявні та нові програми, покликані допомогти українським родинам у кожному куточку України.
Як подати заявку в «Дії» і отримати 1000 грн
Програми «Зимової підтримки»
«Зимова єПідтримка» |
Одноразова виплата 1000 грн усім українцям на підконтрольній Україні території Як отримати:
|
Доступні субсидії |
► Субсидії на оплату комунальних послуг для майже 3 млн родин. Як подати спрощене звернення для призначення субсидій: ● Поштою або особисто у сервісному центрі Пенсійного фонду (ПФУ) ● Онлайн через:
● У ЦНАПах ● Через уповноважених осіб місцевих рад ► Для прифронтових громад — компенсація до 21 000 грн на дрова чи вугілля |
Незмінні зимові тарифи |
Тарифи на газ, тепло та електроенергію не підвищуватимуться до кінця опалювального сезону — до 30 квітня 2025 року: ● газ — 7,96 грн/м3 ● електроенергія — 4,32 грн/кВт‧год
|
Ще більш доступні ліки |
Майже 600 препаратів безоплатно або із частковою доплатою за програмою «Доступні ліки»:
Вперше — безоплатні препарати для дітей |
Вчительська доплата |
Доплата до зарплати — автоматичне нарахування для всіх учителів:
|
Безоплатне одноразове харчування у школах |
Гарячі сніданки або обіди для учнів 1—4 класів у комунальних школах Якщо програма ще не працює у школі, батькам потрібно звернутися до адміністрації закладу, місцевої влади або зателефонувати на Урядову гарячу лінію 15-45 |
Підтримка вимушених переселенців |
► Щомісячні виплати:
► Субсидії на оренду житла із січня 2025 року Щоб оформити, наймач і наймодавець особисто подають документи:
|
Тепла зима |
► Одноразова виплата 6500 грн на кожну дитину — кошти на теплий одяг, взуття та інші речі, які потрібні взимку. Кошти нараховують автоматично. Виплата призначена для:
► Додатково у грудні автоматично нарахують 1000 грн тим, кому призначено допомогу на дітей під опікою чи піклуванням |
Енергосвідомі |
Пакет програм для встановлення альтернативних джерел енергії, зокрема сонячних панелей і накопичувачів Енергопоради, щоб зменшити платіжки та підтримати енергосистему країни для:
Деталі — за телефоном гарячої лінії 15-49 та на сайті «Енергосвідомі» |
єКнига |
908 грн на купівлю паперових, електронних або аудіокниг українською мовою — для громадян України, які в 2024 році досягли 18-річного віку Як отримати:
Кошти необхідно витратити протягом трьох місяців із дати зарахування |
Джерело: Урядовий портал
18 грудня
Ліквідація МСЕК: визначено перелік закладів з експертними командами
Керівники військових адміністрацій за погодженням з МОЗ визначили 286 закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), у яких працюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
Деякі процедури МСЕК удосконалили: набув чинності закон
Заклади відповідають сучасним стандартам якості медичних послуг і охоплюють усі регіони країни. Їх відбирали, зокрема, за критерієм наближеності до людей в усіх регіонах.
Більшість лікарень уже визначились із переліком лікарів, які проводитимуть оцінювання в експертних командах. Зараз це понад 4300 лікарів, тоді як у МСЕК працювало майже 1300.
Загалом зараз створено 1348 експертних команд. Найбільше — за профілем «загально-хірургічна», «загальна», «хірургічна» та «травматологічна». Серед інших профілів команд — кардіоневрологічна, офтальмологічна, онкологічна, фтизіатрична, гематологічна та психіатрична. Отже, повсякденне функціонування людини оцінюватимуть фахівці з відповідною кваліфікацією.
Переліки лікарів та контактну електронну пошту медзаклади розміщують на своїх сайтах. Також МОЗ розмістило на своєму сайті дашборд із командами закладів. Надалі перелік лікарів, ЗОЗ та їх показники оновлюватимуться.
Експертні команди працюватимуть у новій електронній системі. Доступ до неї матимуть усі лікарі, які створюватимуть у ній електронне направлення на оцінювання повсякденного функціонування для своїх пацієнтів. Система вже проходить тестування з пілотними закладами. Із 1 січня 2025 року вона працюватиме в усіх лікарнях. Упродовж наступного року МОЗ розширюватиме можливості системи та інтегрує її з ЕСОЗ. У системі фіксуватимуть кожну дію і кожен документ, щоб унеможливити заднім числом змінити діагноз чи рішення.
МОЗ також наказом від 05.12.2024 № 195 затвердило Положення про Центр оцінювання функціонального стану особи. Це забезпечить експертну підтримку та перегляд обґрунтованості рішень, оскарження рішень пацієнтами.
Протягом грудня поточного року справи, що мали бути розглянутими в 2025-му або наприкінці поточного року, перейдуть від МСЕК до закладів з експертними командами. ЗОЗ поділять справи за профілем і вноситимуть інформацію про них до електронної системи, щоб забезпечити повноцінне оцінювання із січня 2025 року.
Інтерактивна карта допоможе пацієнтам обрати найзручніший заклад, де можна пройти оцінювання.
Джерело: МОЗ
17 грудня
Як скористатися послугою е-Підприємець на порталі «Дія»
Скачайте актуальні зразки:
Раніше для того, щоб відкрити бізнес, потрібно було обійти сім установ і зібрати документи. Тепер зробити це можна за 30 хвилин замість 53 днів. Для цього потрібно подати лише одну онлайн-заявку.
👉 Скористатися функцією е-Підприємець
На порталі «Дія» доступні 15 послуг — від відкриття ФОП до пожежної декларації.
Онлайн доступні нові послуги
- повідомлення про використання єдиного рахунку
- повідомлення про прийняття працівника на роботу
- заява про реєстрацію Реєстратора розрахункових операцій (РРО)
- заява про реєстрацію Програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО)
- повідомлення про об'єкти оподаткування (форма 20-ОПП)
Як працює функція е-Підприємець
1. На порталі «Дія» виберіть сервіс е-Підприємець.
2. Натисніть Подати заяву, авторизуйтесь або зареєструйтесь у кабінеті громадянина.
3. Вкажіть вид бізнесу — система автоматично запропонує потрібні послуги.
4. Виберіть послуги, які хочете отримати, і заповніть заяву.
5. Підпишіть її електронним підписом.
Заяви опрацюють від декількох хвилин до 10 робочих днів, це залежить від виду замовлених послуг.
Результат надійде на пошту та в особистий кабінет у розділ Зверніть увагу.
За інформацією Урядового порталу
17 грудня
Запрошуємо на семінар Підсумки року в охороні праці — 2024
20.12.2024 запрошуємо на заключну подію року в охороні праці — Підсумки року в охороні праці - 2024.
Теми виступів спікерів будуть корисні для будь-якого підприємства, організації, установи, незалежно від форми власності, розміру, галузі.
Запрошуємо:
- інженерів і провідних інженерів із охорони праці;
- спеціалістів із охорони праці;
- керівників відділів та служб із охорони праці;
- керівників підприємств та структурних підрозділів, для яких особливо корисними будуть теми виступів про аудит з охорони праці та використання службових авто.
За традицією ми запросили представника Держпраці з темою виступу «Завдання служби охорони праці в умовах воєнного стану». У вас буде чудова можливість поставити йому свої запитання та отримати відповідь, порадитися щодо якоїсь ситуації.
Програма
з питань праці Спеціаліст Державної служби України
10:30 — 11:45 Завдання служби охорони праці в умовах воєнного стану
11:45 — 13:00 Як провести внутрішній аудит охорони праці на підприємстві
- Нормативна база та мета
- Вимоги до аудитора
- Підготовка та організація проведення
- Практичні поради
13:45 — 15:00 Як розслідувати нещасні випадки та інциденти на виробництві: зразки документів і практичні поради
- Принципові відмінності організації розслідування та спецрозслідування НВ
- Найпоширеніші помилки при проведенні розслідування та формуванні матеріалів
- Розслідування інцидентів як ефективний захід запобігання нещасним випадкам. Кращі практики
15:00 — 16:15 Як уникнути порушень під час використання службового автомобіля
- Оформлення документів, призначення відповідальних осіб
- Навчання, інструктажі та медогляди водіїв
- Використання службових автомобілів у позаробочий час
- Приклади типових порушень та відповідальність за порушення ПДР та скоєння ДТП
📍Місце проведення: Astarta Organic Business Centre, вул. Ярославська, 58, метро «Контрактова площа», Київ
Усі деталі про захід дізнайтеся за номером 0 800 21 23 12
17 грудня
Як зміняться правила перевезення харчових продуктів і форма ТТН
Мінрозвитку наказом від 14.11.2024 № 1332 (далі — Наказ № 1332) внесло зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу від 14.10.1997 № 363 (далі — Правила). Наказ № 1332 також затвердив нову форму товарно-транспортної накладної (додаток 7 до Правил).
Як проходити медогляди працівникам харчової промисловості
Товарно-транспортна накладна (ТТН) — єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи. Документ призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку. ТТН складають у паперовій та/або електронній формі, він містить обов’язкові реквізити, передбачені Законом України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III та Правилами (розд. 1 Правил, зі змінами, внесеними Наказом № 1332).
ТТН не використовують фізичні особи, які перевозять вантаж за рахунок власних коштів і для власних потреб.
Зміни до Правил передбачають:
- у разі виробництва та/або введення в обіг сировини, отриманої в результаті забою сільськогосподарських тварин (парнокопитних та інших копитних), ТТН має містити відомості про ідентифікацію тварин, що підтверджують зв’язок між тушами, напівтушами, четвертинами, відрубами та шматками м’яса і твариною або групою тварин, від яких їх було отримано;
- у разі перевезення харчових продуктів тваринного походження ТТН накладна має містити відомості про умови їх зберігання (температурний режим);
- у випадку перевезення харчових продуктів слід дотримуватися температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів. Такий режим не повинен перериватися. Виключення щодо дотримання температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, можливе протягом обмеженого періоду часу в процесі підготовки харчового продукту до перевезення;
- транспортні засоби, що використовуються для перевезення харчових продуктів, повинні бути зареєстровані відповідно до вимог ст. 25 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР.