1
Січень 2022року
запитання – відповідь

Як зобов’язати працівників вимикати комп’ютери в офісі

На ваші запитання відповідає Світлана Трошина,
заступник начальника відділу пожежно-профілактичної роботи Добровільного пожежного товариства України, Київ 

Працівники бухгалтерії після закінчення робочого дня не вимикають комп’ютери, щоб мати змогу підключатися до них із домашніх комп’ютерів і працювати вдома. Приміщення бухгалтерії на ніч замикають, горючі предмети там присутні. Як примусити працівників вимикати техніку, щоб запобігти пожежі?

У всіх приміщеннях, які після закінчення роботи замикають і які не контролює черговий персонал, з усіх електроустановок та електроприладів, а також із мереж їх живлення необхідно відключати напругу. Виняток — чергове освітлення, протипожежні та охоронні установки, а також електроустановки, що за вимогами технології працюють цілодобово. Підстава — пункт 1.19 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС від 30.12.2014 № 1417 (далі — Правила пожежної безпеки).

Для кожного приміщення об’єкта розробіть і затвердьте інструкції про заходи пожежної безпеки (п. 4 розд. ІІ Правил пожежної безпеки).

В інструкціях вкажіть, зокрема:

  • порядок утримання приміщень, робочих місць;
  • порядок огляду, вимкнення електроустановок, приведення в пожежобезпечний стан приміщень і робочих місць, закриття приміщень після закінчення роботи;
  • заходи пожежної безпеки при роботі на технологічних установках і апаратах із підвищеною пожежною небезпекою.

В інструкції про заходи пожежної безпеки для приміщення бухгалтерії пропишіть, що працівники повинні відключати всю комп’ютерну техніку від електромережі після закінчення робочого дня.