1
Січень 2022року
запитання – відповідь

Як часто проводити медогляди працівників

На ваші запитання відповідає Олександр Пількевич,
експерт із питань пожежної безпеки та охорони праці, адвокат, Київ 

Яка періодичність медичних оглядів працівників?

Періодичність медичних оглядів та інших досліджень, медичні протипоказання допуску до робіт, пов’язані з впливом виробничих чинників, визначають:

  • Перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників;
  • Перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.

Підстава — пункт 2.6 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок № 246).

Періодичність медичних оглядів у закладах охорони здоров’я може змінюватися з огляду на конкретну санітарно-гігієнічну та епідемічну ситуацію. Але вона має бути не рідше ніж раз на два роки (п. 2.7 Порядку № 246).

Окрім того, Порядок проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затверджений постановою КМУ від 27.09.2000 № 1465, та Порядок проведення обов’язкового профілактичного наркологічного огляду, затверджений постановою КМУ від 06.11.1997 № 1238, установлюють відповідні строки проходження таких оглядів — від одного до п’яти років.