1
Січень 2022року
запитання – відповідь

Положення про стажування: розробляти чи ні

На ваші запитання відповідає Леонід Шевчук,
викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», Фастів   

Чи потрібно розробляти положення про стажування?

Ні, не потрібно.

Нормативно-правові акти не передбачають, що підприємство повинне розробити таке положення.

Якщо розроблятимете положення про навчання з питань охорони праці, робіть це на основі Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05). Підстава — пункт 3.2 НПАОП 0.00-4.12-05.

У положенні підприємства про навчання з питань охорони праці має бути розділ «Стажування, дублювання і допуск працівників до роботи».