1
Січень 2022року
запитання – відповідь

Чи можна зобов’язати інженера з ОП проводити цільовий інструктаж

На ваші запитання відповідає Леонід Шевчук,
викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», Фастів  

Чи можна на інженера з охорони праці покласти обов’язок керівника робіт, щоб він проводив цільовий інструктаж?

Ні, не можна.

Обов’язки керівника робіт покладіть на будь-якого інженера, окрім інженера з охорони праці.

Працівників служби охорони праці не залучайте виконувати функції і завдання, які не передбачають:

  • Закон про охорону праці;
  • Типове положення про службу охорони праці;
  • система управління охороною праці на підприємстві.

Підстава — пункт 5.5 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255.