Як створити добровільну пожежну охорону на підприємстві
// Печатка ?>для чого потрібна добровільна пожежна охорона; як забезпечити її функціонування; чим різняться пожежна дружина та пожежна команда; хто очолює пожежну дружину, а хто може бути її членом
зразок наказу про створення добровільної пожежної дружини
Суб’єкт господарювання може створити добровільну пожежну охорону. Мета — впровадити заходи, щоб запобігти пожежам та організувати їх гасіння на підприємстві. Щоб забезпечити функціонування добровільної пожежної охорони, створюють пожежно-рятувальні підрозділи. Порядок функціонування добровільної пожежної охорони затверджує постанова КМУ від 17.07.2013 № 564 (далі — Порядок № 564). Про це йдеться в пункті 12 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС від 30.12.2014 № 1417.
Пожежно-рятувальні підрозділи складаються із пожежної дружини та пожежної команди.
Щоб прочитати текст,
натисніть на жовту плашку

Пожежна дружина здійснює діяльність без відриву від виробництва.
Пожежні дружини поділяють на категорії:
- перша — забезпечені пожежними мотопомпами та первинними засобами для гасіння пожеж;
- друга — забезпечені первинними засобами для гасіння пожеж.
Порядок забезпечення діяльності пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони, права й обов’язки осіб, які є їх членами, визначає положення про добровільну пожежну охорону. Його затверджує керівник суб’єкта господарювання за погодженням із територіальним органом ДСНС (п. 3 Порядку № 564).
Порядок № 564 не визначає конкретної документації пожежної дружини. З огляду на практичний досвід до основних документів пожежної дружини можна віднести:
- табель бойового розрахунку;
- річний (квартальний) план роботи дружини;
- програму підготовки членів дружини.
Додаток
Наказ про створення добровільної пожежної дружини
Розробіть ці документи з урахуванням особливостей і пожежної небезпеки об’єкта.
Рекомендована кількість пожежної дружини — від трьох осіб і більше.
Пожежну дружину очолює начальник, якого призначає на посаду керівник суб’єкта господарювання за пропозицією загальних зборів членів дружини. Начальник пожежної дружини має заступників. Їх призначає на посаду керівник суб’єкта господарювання за поданням начальника дружини, що погоджують на загальних зборах члени дружини.
Членом пожежної дружини на добровільних засадах може бути особа, яка досягла 21‑річного віку й здатна за своїми здібностями та станом здоров’я виконувати покладені на неї обов’язки.

Скористайтеся зразком наказу про створення добровільної пожежної дружини (див. Додаток).
за правильну відповідь
- Файл №1 30.24 КБ

Незабаром він відобразиться на сайті.